Hafta Hafta Gebelik Rehberi

hafta hafta gebelik

 

Gebelikte 25. Hafta
Gebelikte 26. Hafta
Gebelikte 27. Hafta
Gebelikte 28. Hafta
Gebelikte 29. Hafta
Gebelikte 30. Hafta
Gebelikte 31. Hafta
Gebelikte 32. Hafta
Gebelikte 33. Hafta
Gebelikte 34. Hafta
Gebelikte 35. Hafta
Gebelikte 36. Hafta
Gebelikte 37. Hafta
Gebelikte 38. Hafta
Gebelikte 39. Hafta
Gebelikte  40-41. Hafta

  

Gebelikte 25. Hafta

Gebeliğinizin 25. haftasında bebeğinizin boyu ve kilosu hareketleri ve gelişim düzeyi ile ilgili merak ettiklerinizin yanı sıra anne vücudundaki değişimler ve hamilelik semptomları hakkında merak ettiğiniz her şeyi gebelikte 25. hafta yazımızda bulabilirsiniz. Hafta hafta gebeliğinizi kolayca takip ederken kendinize ve ailenize vakit ayırmayı da ihmal etmemiş olursunuz. 

Gebelikte 26. Hafta

Gebeliğinizin 26. haftasında hamilelik semptomlarınızın arttığını ve bu keyifli günlerin tadını çıkartmakta zorlandığınızı biliyoruz. Ancak; bebeğinizin anne karnındaki boy/kilo takibini, amniyon sıvınızın miktarını ve vücudunuzu bekleyen gelişimleri takip etmeniz çok önemlidir. Gebeliğinizin 26. haftası hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Gebelikte 27. Hafta

Hamileliğinizin 27. haftasına ulaşmanızla birlikte hamilelikte idrar kaçırma, uykusuzluk ve iştahsızlık gibi yaygın sorunlar yaşamanız son derece olağan. Ancak hamileliğin 27. haftasında anne vücudunda ve anne karnındaki bebekte olan değişimleri takip ettiğiniz sürece her şey çok daha kolay olacak. Hafta hafta gebelik rehberimizi takip ettiğiniz sürece hem semptomlarınızı hem de bebeğinizin gelişimini takip etmeniz çok daha kolay olacak. Bu sebeple Gebelikte 27. Hafta yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Gebelikte 28. Hafta

Gebeliğinizin son aylarına yaklaşmanız ile birlikte erken doğum korkunuzun ve bebeğinizin sağlığı ile ilgili endişelerinizin artması kadar normal bir durum olamaz; ama hafta hafta gebelik rehberimizdeki gebelikte 28. hafta yazımızı okuduğunuzda ve bebeğinizin vücut sistemlerinin hakkındaki yazımızı okuduğunuzda her şeyin çok daha güzel olacağına söz veriyoruz. 

Gebelikte 29. Hafta

Gebeliğinizin 29. haftasında bebeğinizin boyu/kilosu, hareketleri ve anne karnındaki duruşu hakkında bilgi sahibi olmanız ve yeterli gözlemi yapmanız önemlidir. Hafta hafta gebelik rehberimizin 29. hafta yazısında sizin ve bebeğinizin vücudunda oluşacak tüm değişimleri bulabilirsiniz.

 

Gebelikte 30. Hafta

Gebeliğinizin 30. haftasını da geride bırakmanız ile birlikte erken doğum endişelerinizin arttığının farkındayız. Peki, bebeğinizin vücut sistemleri ve organlarının gelişimi ne durumda? Bebeğiniz erken doğumda desteksiz yaşayabilir mi? Hafta hafta gebelik rehberimizi takip ederek tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Gebelikte 31. Hafta

Gebeliğinizin 31. haftasında bebeğinizin vücut sistemlerinin gelişimi neredeyse tamamlandı. Peki, erken doğumda hayatta kalma şansını arttıran akciğer gelişimi ne durumda? Hafta hafta gebelik rehberimizi takip ederek bebeğinizin anne karnındaki gelişimi, boyu, kilosu hakkındaki tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Gebelikte 32. Hafta

Bebeğinizin anne karnındaki alanı giderek daralıyor. Bu sebeple gebeliğinizin 32. haftasında bebeğinizin hareketlerini takip etmeniz zorlaşabilir. Peki, bebeğinizde hareketlilik hissetmediğinizde ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Hafta hafta gebelik rehberimizi takip ederek bebeğinizde ve kendinizde gözlemlemeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Gebelikte 33. Hafta

Hafta hafta gebelik rehberimizin gebelikte 33. hafta yazısında bebeğinizin boyu, kilosu, gelişim düzeyi ve ultrason görüntüsünün yanı sıra kendi bedeninizde oluşacak tüm değişimler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hatırlatmak isteriz ki, hamileliğinizin son haftalarında kendinizi ve bebeğinizi yakından takip etmeniz çok önemlidir.

Gebelikte 34. Hafta

Gebeliğinizin 34. haftasına ulaşmanız ile birlikte bacaklarınızda şişme, ödem ve idrar kaçırma gibi hamilelik semptomlarınızın arttığının farkındayız. Hafta hafta gebelik rehberimizi takip ederek bebeğinizin gelişimi hakkındaki ayrıntıların yanı sıra hamilelik semptomlarınız ve çözümleri hakkındaki ayrıntılı bilgileri de edinebilirsiniz.

Gebelikte 35. Hafta

Hamileliğinizin 35. haftasına ulaşmanız ile birlikte doktor kontrollerinizin artmış olması gerekmektedir. Bu kontrollerde doktorunuz, bebeğinizin boyu, kilosu ve amniyon sıvısının miktarını takip edecektir. Peki, sizin vücudunuzu bekleyen değişimler nelerdir? Hafta hafta gebelik gelişimi rehberini takip ederek yalnızca bebeğinizdeki değil, kendi vücudunuzdaki değişimleri de takip edebilirsiniz.

Gebelikte 36. Hafta

Hamileliğinizin 36. haftasında bebeğinizin hala makat duruşta olması sizi endişelendiriyor olabilir. Peki, bebeğinizin baş aşağı dönmesi için ne kadar vakti var? Ya da baş aşağı dönmüş olan bebeğiniz erken mi doğacak? Hafta hafta gebelik rehberimizin bu yazısında bebeğinizin boyu ve kilosunun yanı sıra duruşu hakkındaki ayrıntıları da öğrenebilirsiniz.

Gebelikte 37. Hafta

Hamileliğinizin sonuna yaklaştıkça doğum korkusu ya da yeni doğan bebek hazırlıkları gibi konular nedeniyle strese girdiğinizin farkındayız. Fakat, hafta hafta gebelik rehberimizin 37. hafta yazısında bebeğinizin gelişimi hakkındaki tüm ayrıntıları öğrenebilir ve miniğinizi karşılama hazırlıklarına daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Gebelikte 38. Hafta

Gebeliğinizin 38. Haftasına ulaşmanız ile birlikte bebeğinizin doğum pozisyonunu almış olması beklenmektedir. Peki, aksi bir durumda ya da sancılarınızın sıklaşmaması halinde vücudunuzun size ne sinyaller verdiğini biliyor musunuz? Hafta hafta gebelik rehberimizi takip ederek hem bebeğinizin hem de kendi vücudunuzun değişimi hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir ve endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

Gebelikte 39. Hafta

Gebeliğinizin 39. haftasına ulaşmanız ile birlikte doğum belirtileri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmalı ve ne zaman hastaneye gitmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Hafta hafta gebelik rehberimizin bu yazısında doğum belirtilerinden, doğum çantası hazırlığına kadar tüm bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz.

Gebelikte 40-41. Hafta

Doğum vakti geldi çattı! Peki, gebeliğinizin 40. haftasında hala sancılarınızın olmaması normal mi? Doğum için hastaneye ne zaman gitmelisiniz ve doğum sonrasında bebeğinizin dış dünyaya alışması için neler yapmanız gerekiyor? Hafta hafta gebelik rehberimizin son yazısında doğum öncesi ve sonrasında merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.