Budi💤 Ay Ay Bebek Gelişimi Rehberi

ay ay bebek gelişimi

 

1 Aylık Bebek Gelişimi
2 Aylık Bebek Gelişimi
3 Aylık Bebek Gelişimi
4 Aylık Bebek Gelişimi
5 Aylık Bebek Gelişimi
6 Aylık Bebek Gelişimi
7 Aylık Bebek Gelişimi
8 Aylık Bebek Gelişimi
9 Aylık Bebek Gelişimi
10 Aylık Bebek Gelişimi
11 Aylık Bebek Gelişimi
12 Aylık Bebek Gelişimi

  

1 Aylık Bebek Gelişimi

Yenidoğan bebeğinizle ilgili aklınızda birçok soru olduğunu ve cevaplar aradığınızı biliyoruz. Sizin ve bebeğinizin mutluluğuna değer veren Budizzz ailesi olarak, 1 aylık bebeğin boyu ve kilosu, aşı takvimi, görme ve işitme becerisi gibi bebeğinizin gelişim düzeyi hakkında merak ettiklerinizden, yenidoğan bebeklerde sarılık, kolik bebek sendromu, bebeklerde ilk banyo gibi sağlıkla ilgili sorularınıza kadar her şeyi "1 Aylık Bebek Gelişimi" yazımızda açıklamaya çalıştık. Yeni ebeveynler olarak, yazımızı okuyarak merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilmenizi umuyoruz.

2 Aylık Bebek Gelişimi

Sizin ve bebeğinizin sağlığına değer veren Budizzz ailesi olarak "2 Aylık Bebek Gelişimi" yazımızda, “2 aylık bebeğin beslenme ve uyku düzeni nasıl olmalı?” gibi sorularınızın cevaplarının yanı sıra bebeğinizin fiziksel ve  duyusal gelişimi için yapabileceklerinizi bir araya getirmeye çalıştık. Ayrıca, bebeklerde ateş ya da ishal gibi acil durumlarda yapılması gerekenler hakkında da bilgi almak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre.

3 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğinizle geçirdiğiniz 2 mutlu ayın ardından, bebek bakımıyla ilgili birçok konuya hâkim olduğunuzu biliyoruz. Ancak, bebeklerde pamukçuk ya da pişik gibi her an karşınıza çıkabilecek yeni sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek, 3 aylık bebeğinizin fiziksel ve duyusal gelişimini ayrıntılı takip edebilmek ve uyku düzeninden beslenmesine kadar birçok alanda, uzman tavsiyeleri edinmek için 3 Aylık Bebek Gelişimi yazımıza da göz atabilirsiniz.

4 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğinizle geçirdiğiniz 3 ayın sonunda sizi, bebeğinizin uyku ve beslenme düzeni başta olmak üzere birçok alanda değişiklerle dolu olan bir ay bekliyor. Bu ayı da sağlıklı bir şekilde atlatabilmeniz için, bebeğinizin uyku sorunlarıyla baş etme yolları, bebeklerde uyku eğitimi, anne sütünü arttırma yolları gibi konulara değinmeye çalıştığımız 4 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda, bebeğinizin sağlığıyla ilgili aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

5 Aylık Bebek Gelişimi

5. ay için bebeğinizle geçireceğiniz en keyifli anların başlangıcı diyebiliriz; çünkü artık bebeğinizin fiziksel gelişiminin yanı sıra iletişim becerileri de oldukça yüksek. Peki siz 5 aylık olan bebeğinizin sağlığı için neler bilmelisiniz ya da gelişimini desteklemek için uygulamanız gereken yöntemler nelerdir? Bu soruların cevaplarının yanı sıra 5 aylık bebek sağlığı ile ilgili merak ettiğiniz her şey 5 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda.

6 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeklerde 6. ay, ek gıdaya geçiş, diş çıkarma ve uyku gerilemesi gibi nedenlerle, ebeveynler için zorlayıcı bir dönem olabilmektedir. Ancak endişelenmenize gerek yok, size ve bebeğinizin mutluluğuna değer veren Budizzz ailesi olarak, 6. ayda bebek gelişimi ile ilgili bilmeniz gerekenleri bir araya getirmeye çalıştık. “Bebeklerde ek gıdaya geçiş nasıl olmalı?”, “6 aylık bebek hangi aşıları olmalı?” gibi sorularınızın yanı sıra bebeğinizin sağlıklı gelişimi için ihtiyacınız olan tüm uzman önerilerini 6 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda bulabilirsiniz.

7 Aylık Bebek Gelişimi

7. ayda bebeğinizin fiziksel gelişimi yavaşlamış gibi gözükse dâhi motor becerileri ve iletişim yeteneği giderek artmaktadır ve bebeğiniz sizin desteğinize çok ihtiyaç duymaktadır. Peki, siz 7 aylık bebeğinizin sağlıklı gelişimi için neler yapabilirsiniz ya da 7 aylık bebekler için hangi oyuncakları tercih etmelisiniz? Budizzz ailesi olarak 7 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda, 7 aylık bebeklerin gelişim düzeyleri, hızları ve sağlıkları hakkında bilinmesi gereken her şeyi bir araya getirerek, siz sevgili ebeveynlere yardımcı olmaya çalıştık.

8 Aylık Bebek Gelişimi

8. aydan itibaren giderek kuvvetlenen ayrılık korkusu ile baş edebilmek ve bebeğinizin hızla gelişen bilişsel yeteneklerini destekleyebilmek için, siz ebeveynlere birçok görev düşmektedir. Peki, 8 aylık bebeğinizin sağlıklı gelişimi ve ayrılık korkusunu yenebilmesi için neler yapmanız gerekir? Bu soruların cevaplarını ve 8 aylık bebeğin boyu- kilosu gibi sağlık ayrıntılarını 8 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda bulabilirsiniz.

9 Aylık Bebek Gelişimi

9 aylık bebeğin boyu ve kilosu, yapabilecekleri ve 9 aylık bebek oyuncağı seçiminde merak ettiğiniz her şeyi 9 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda açıklamaya çalıştık. Ayrıca, bebeğinizin giderek hareketlendiği 9. ayda fiziksel gelişimi için yapabileceklerinizi ve olası kazaların önüne geçmek için, evde almanız gereken önlemleri de bu yazımızda bulabilirsiniz.

10 Aylık Bebek Gelişimi

1 yaşına yaklaştıkça, bebeğinizin sağlıklı gelişimini gözlemlemek ve yaşıtlarından geri kalıp kalmadığına emin olmak için, 10 aylık bebek gelişimi hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Ayrıca bebeğinizin uyku ve beslenme düzenlerini oturtmak için de 10. ay, çok doğru bir seçimdir. Bütün bunlara aynı anda yetişmenin çok zor olduğunun farında olan Budizzz ailesi olarak, bebeğinizle ilgili merak ettiğiniz her şeyi ve gelişimi için uygulayabileceğiniz basit önerileri 10 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda bir araya getirdik.

11 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğinizin ilk yaşına yaklaştığı bu günlerde, ilk adım ayakkabısı seçiminden tuvalet eğitimi hakkında birçok farklı konuda endişeleriniz olduğunun farkındayız. Ancak merak etmeyin, 11 Aylık Bebek Gelişimi yazımızla, bebeğinizin sağlıklı gelişimi ve bu süreçte sizin yapmanız gerekenler hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgiye ulaşabilirsiniz.

12 Aylık Bebek Gelişimi

Tebrikler! Bebeğinizle sağlıklı ve mutlu koca bir yılı geride bırakmak üzeresiniz. Ancak, bebeğinizin gelişim düzeyinde bir sorun olup olmadığından emin olmak ve gelişimini hızlandırmak için, daha fazla bilgi edinmeniz ve bebeğinize zaman ayırmanız gerekebilir. Bu süreçte yapmanız gerekenler ve aklınızdaki tüm soruların cevaplarını 12 Aylık Bebek Gelişimi yazımızda bulabilirsiniz.