Sıkça Sorulan Sorular

Budizzz akıllı ses sensörünü nasıl çalıştırabilirim?

Sensörü etkinleştirmenin 2 yolu vardır.

  1. Cihaz kapalıyken tuşa basılı tutun. Bip sesi geldiğinde ses sensörü aktif olur. Bebeğiniz ağladığında otomatik devreye girer ve 50 dakika boyunca çalar. 50 dakikanın sonunda susar. Bebek tekrar ağladığında otomatik devreye girer.
  2. Cihazı bir tuşla açtıktan sonra direk 50 dakika boyunca çalmaya başlayacak.

Cihazın sesi kısılıp yükseltilebilir mi?

Evet. Cihaz açıkken tuşa basılı tutarak sesi açıp kısabilirsiniz.

Cihaz 5 dakika çalışıyor ve susuyor, ne yapabilirim?

Pilleri değiştirmenizi tavsiye ederiz. Genelde pillerden kaynaklı problemler yaşanabiliyor. Cihazlarımızı size göndermeden önce kontrol ediyoruz. Pil değişikliği yaparsanız düzelecektir.

Budizzz’i kaç aylık bebekler kullanabilir?

Budizzz’i 0-12 yaş arası bebeklere tavsiye ediyoruz. Bebeklerin %80’inde işe yarıyor. Daha sonra bebeğinizin yanında uyku arkadaşı olarak ona eşlik ediyor.

Budizzz uyku arkadaşını kısaca anlatır mısınız?

Budizzz, bir anne-baba tarafından, bebeğinizin ilk zamanlarının tadını doyasıya çıkarabilmeniz ve kısa sürede sağlıklı bir uykuya dalmasını sağlamak için geliştirildi. Yenidoğan ve kolik bebekler, beyaz gürültü sayesinde anne karnındaki ortamı yeniden hissederler. 5 farklı beyaz gürültü çıkartarak (Anne karnı, beyaz gürültü, deniz dalgası, fön makinesi ve elektrikli süpürge) bebeklerin %80'ninin uyumasına yardımcı oluyor. Daha sonrasında da Budizzz bebişiniz büyürken ona uyku arkadaşı olarak eşlik ediyor. En güzel yanı da beyaz gürültü için yaygın olarak kullanılan cep telefonları gibi radyasyon yaymamasıdır.

Budizzz hangi kumaştan yapılmıştır? Yıkanılabilir mi?

Budizzz, bebeğiniz için yumuşacık ve en önemlisi de güvenli olan antibakteriyel Velboa kumaştan el işçiliği ile hazırlanmıştır. Rahatlıkla 30 derecede yıkayabilirsiniz. Bu konu ile alakalı sertifikalarımız da mevcuttur.

Budizzz cihazı nasıl çalışır?

3 adet ince kalem pille çalışır.

Sipariş verildikten kaç gün sonra kargoya veriliyor? Hangi kargo şirketiyle çalışıyorsunuz ve kargomu nasıl takip edebilirim?

Saat 17:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya veriliyor. 17:00’dan sonra gelen siparişler ertesi gün kargoya verilir. Yurtiçi kargo ile gönderim sağlıyoruz. Kargo şirketi işlem yaptığında size sms ile takip no bilgisi gelecektir.

Ayıcık boyutu kaç cm’dir?

Ayıcık 25 cm’dir. Doktorların tavsiye ettiği şekilde, yani yeni doğan bir bebeğin yarısı ölçülerindedir.

Cihazın sesi kısık geliyor neden?

85 desibelin üzerindeki beyaz gürültünün çocuklarda işitme ve konuşma ile ilgili kalıcı sorunlara yol açabileceği belirtilmektedir. Doktorların tavsiyesine göre, Beyaz gürültü ses seviyesinin 50 desibelin altında olması gerekmektedir.

Cihaz neden tek tuşla çalışıyor?

Gün içinde çok yoğun olduğunuzu düşünerek, Budizzz ile her zaman hayatınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi düşünüyoruz. Cihazı mümkün olduğunca basit olacak şekilde tasarladık. Pilleri cihazın içine koyduktan ve cihazı Budizzz kafasına yerleştirdikten sonra, ses seviyesini artırmak/azaltmak, sesi değiştirmek veya sensörü etkinleştirmek istediğinizde, her seferinde çıkarmak zorunda kalmazsınız; pillerin değiştirilmesi gerektiğinde veya Budizzz'inizi yıkamak istediğinizde sadece çıkartıp yerine tekrar yerleştirmelisiniz.

Beyaz Gürültü (white noise) nedir? Bebeklere ne hissettirir?

Bebeğinizin anne karnındaki ilk kalp atışlarını dinlerken bir uğultunun o seslere eşlik ettiğini duyarsınız. Bebekler dünyaya gelene kadar o uğultuyla beraber yaşarlar. Doğdukları zaman ise farklı bir ortama gelir, alışkın oldukları uğultudan yoksun kalırlar. İşte beyaz gürültü (white noise), onlara alışık oldukları ses topluluğunu yeniden yaşatır ve eski huzurlu, mutlu ortamlarına kavuşmalarını sağlar. Yaşama merhaba diyen bebeğinizin, yeni hayatına uyum sağlamasına yardım eder. Yeni doğan bebeklerin, ilk aylarda bu ses eşliğinde uyutulmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Çünkü beyaz gürültü (white noise), anne karnındaki uğultuyu yansıtabilen en etkili sestir. Bebeği sakinleştirir ona huzur duygusu verir. Beyaz gürültü olarak; deniz dalgası,fön makinası sesi, süpürge sesi, rüzgar sesi, yağmur gibi sesler olarak adlandırabiliriz. Bu ses topluluğu, arkasındaki diğer sesleri kapatabilme (maskeleme) özelliğine sahiptir. Böylelikle bebeklerin hatta yetişkinlerin, rahatça uyuyabilmelerini mümkün kılar.

Beyaz gürültünün bilimsel açıklaması nedir?

Bilim adamları, beyaz gürültünün insanların sakinleşmesine, odaklanmasına veya uykuya dalmasına nasıl yardım ettiğini merak etmeye başladı. Bunun üzerine beyaz gürültünün etkisi üzerine yapılan çalışmalar yıllarca sürdürülmüştür. Çalışmalardan birinde, yeni doğanların yaklaşık %80'inin beyaz gürültü sağlanan bir ortamda 5 dakika içinde uykuya daldığını ve yalnızca %20'sinin sessiz bir ortamda uykuya dalabildiğini göstermiştir. (kaynak: https://www.healthline.com/health/parenting/white-noise-for-babies)

Bebekleri uyutmak için beyaz gürültü kullanılmasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Doğru Ses Seviyesi:

Ses seviyesi, düşen yağmur veya duş gürültüsüne eşdeğer olan 50 desibel’i geçmemelidir.

Ses Kaynağı:

Çocuğun kulağına doğrudan bağlı olmamalıdır. Ses kaynağı, çocuktan en az 15-20 cm uzak tutulmalı ve uzun süre kullanılmamalıdır.