Element: Hava

Gezegen: Satürn

Renk: Yeşil

Uğurlu taş: Akuamarin

Anlaştığı burçlar: Aslan, İkizler, Terazi

Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Koç, Yengeç

Olumlu özellikleri: Yenilikçi, özgür ruhlu, zeki, sosyal, adil, yardımsever

Olumsuz özellikleri: Asi, huzursuz, soğuk görünüşlü

Kova Burcu Bebeğinin Özellikleri

  • Kova burcu bebekleri, sosyalleşmekten ve yabancılara kendilerini sevdirmekten hoşlanırlar.
  • Huysuz ve inatçı çocuklar değillerdir; ancak kişisel alanlarını bebeklikten itibaren çizerler. Örneğin, oyun oynarken bir köşeye saklanıp kendi dünyalarında kaybolmak ve rahatsız edilmemek isteyebilirler.
  • Kova burcu bebekleri çok özel olurlar ve tarzlarını ortaya koymakta hiç gecikmezler. Bu sebeple, asi ve kararlı tavırlara şimdiden hazırlıklı olun.

Kova Burcu Bebeğinin Gelişim Özellikleri

  • Kova burcu bebekleri, çok çabuk öğrenmeleri ve zeki olmaları ile öne çıkarlar. Yeni oyunlar oynamaktan, farklı oyuncakları incelemek, söküp yeniden birleştirmeye çalışmaktan çok zevk alırlar.
  • Sosyal yönleri de gelişmiş olan kova burcu bebeği, akranları ve yetişkinlerle vakit geçirirken keyif alırlar ve cana yakınlıkları ile kalpleri fethederler.
İnatçı ve dediğim dedik olmaları ise, bütün bu sosyalleşme ve hareketlilik içinde kendi alanlarını yaratmaya çalışmalarından kaynaklıdır. Böyle anlarda bebeğinize zaman tanımanızı tavsiye ederiz çünkü kova burcu bebeği her zaman yaşıtlarından farklı olduğunu belli etmenin bir yolunu bulacaktır.