Budi💤 🐻 Hakkında

Budizzz - Aşkın, Kahkahanın ve Topluluğun Ninnisi

Sylwia Regulska Güney, Budizzz Uyku Yardımcısı ve Arkadaşı Akıllı Oyuncak Ayı fikrinin sahibi

Budizzz’in yolculuğu, 2014 yılında oğlumuz Bartu'nun dünyaya gelişiyle başladı; uykusuz gecelerin eşlik ettiği bir neşe yumağı... Çünkü, Bartu yalnızca mutfak aspiratörünün uğultusuyla yatıştığında huzur buluyor ve uyuyabiliyordu. Uyku yoksunluğu ve yetiştirmeye çalıştığımız işler arasında gidip gelirken, hayatımızda hiç olmadığımız kadar yorgun hissetmeye başladık. Kısacası, artık uykusuzluktan tükenmiştik.

2017 yılındaki araştırmamız sırasında, çiftlerin %67'sinin bebeğin doğumunu izleyen ilk 3 yıl içinde, genellikle bozulan uyku rutinleri nedeniyle önemli ilişki stresi yaşadığını keşfettik. Ve tabii Bartu’nun uykusuzluğuna neden olan sorunu da: Beyaz gürültü yoksunluğu. Bartu gibi yenidoğan hiçbir bebek sessiz ortamda uyumayı sevmiyordu; çünkü doğumdan sonra, anne karnında 9 ay boyunca onlara eşlik eden kalp atışı ve nabız gibi seslerden mahrum kalıyorlar ve uykuya dalabilmek için bu seslere ihtiyaç duyuyorlardı. İşte bu keşif, bizi Budizzz’e götürdü: Rahatlatıcı beyaz gürültü sesleri çıkaran arkadaş canlısı bir uyku yardımcısı!

Tükenmişliğimizle boğuşurken bu gidişata bir “DUR!” deme vaktimizin geldiğini hissettim ve Polonya’daki evimi satarak, her kuruşunu aşk ve zorunluluktan doğan bir projeye yatırdım: Sadece Bartu’nun değil, sayısız başka bebeğin ve ailenin de sonunda huzur içinde uyumasını sağlayacak bir “uyku yardımcısı cihaz”.

Budizzz akıllı uyku yardımcısı, bebeklerin %80'ini sadece beş dakika içinde uyutarak binlerce aileye uyku ve huzur getirdi. Ancak misyonumuzun beşiğin ötesine taştığını fark ettik çünkü uyku, ailedeki herkes için çok önemli ve fiziksel sağlığı, duygusal esenliği ve uyumlu aile yaşamını derinden etkiliyor.

Bu süreçte, depresyon, kaygı, hafıza sorunları ve enfeksiyonlarla mücadele etme yeteneğinin azalması dahil olmak üzere uyku yoksunluğunun etkilerini anlayarak Budizzz 2'yi geliştirdik. Budizzz 2, yalnızca bir teknoloji ürününden daha fazlası ve “2’si 1 arada” bir çözüm: çünkü hem sağlıklı uyku alışkanlıklarını ve her ailenin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış sağlıklı rutinleri aşılamak için tasarlanmış bir sağlıklı yaşam platformu hem de uyku hormonu -melatonin- üretimini azaltani mavi ışık olmadan, sağlıklı bir uyku rutini oluşturmanıza yardımcı olan bir akıllı cihaz.

Budizzz 2'nin merkezinde, hepsi özel içerik üreticileri tarafından hazırlanan, büyüleyici hikayelerden rahatlatıcı müzik ve meditasyonlara kadar zengin bir içerik çeşitliliği var. Üstelik, Budizzz uygulama aboneliklerinden elde edilen geliri, paha biçilmez çalışmalarından dolayı üreticilerle de paylaşıyor, böylece ailelerin hayatlarını zenginleştiren anlamlı içerikler yaratma misyonlarını da destekliyor.

Ancak, Budizzz tabii ki yalnızca içeriklerden de ibaret değil; sağlıklı bir ebeveyn olmak ve mutlu çocuk yetiştirme yolunda tüm ihtiyaçların toplandığı, tüm ailenin uyku ve mental sağlığına katkı sağlayan bir çözüm. Kısacası, Budizzz  “Bilinçli Ebeveynlik” kavramını tanıtarak ebeveynlik yolculuğunu yeniden tanımlamakla ilgili. 

Ebeveynlik mükemmellik ile ilgili değildir, her anı kucaklamakla ilgilidir: Neşe, kaos, mücadeleler ve zaferler… Amacımız, ebeveynliği daha yönetilebilir, keyifli ve hatta eğlenceli hale getirmek!

Budizzz, çocuklarınızın dünyasında yalnızca “ebeveyn” olmaktan “kaşif, hikaye anlatıcı, rehber ve süper kahraman” olmaya geçişinizde size destek olur; hem de yalnızca cihaz ve içerikleri ile değil, her gün büyümeye devam eden topluluğu ile de! 

Unutma, ne kadar zor olursa olsun, bu işte beraberiz.

Budizzz, sizinle birlikte yolculuk etmek, sizinle gülmek ve eşsiz güzel ailenizi kutlamak için burada. 

Budizzz'e hoş geldiniz!

Her seferinde iyi dinlenmiş bir gülümsemeyle uykuyu iyileştirin, neşeyi artırın, topluluğu teşvik edin ve ebeveynlik maceranızı dönüştürün.

Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.