Budi💤 🐻 Hakkında

Ailece Geçirilen Uykusuz Gecelerden Doğan Bir Uyku Arkadaşı: Budi💤

Sylwia Regulska Güney, Budizzz Uyku Yardımcısı ve Arkadaşı Akıllı Oyuncak Ayı fikrinin sahibi

Bebek sahibi olanlar bilirler, o ilk zamanlarda her duyguyu uçlarda yaşar, bir yandan mutluluktan havaya uçarken diğer yandan uykusuzluktan bitap düşersiniz.

Biz de bu zorlu ama tatlı yollardan yürümüş birer anne-baba olarak bebeğinizle geçireceğiniz o ilk zamanların tadını doyasıya çıkarabilmeniz için, miniğin kısa sürede sağlıklı bir uykuya dalmasını sağlayacak Budi💤’i geliştirdik.

Budi💤, oğlumuz Bartu ile birlikte doğdu sayılır. Minik yavrumuz bu dünyadaki ilk zamanlarında uyumamakta direniyor, gözlerini kapaması saatler alıyordu. Bu sırada fark ettik ki ne zaman mutfağımızdaki aspiratör çalışıyor, Bartu da o zaman uykuya dalıyor. Böylece Bartu’nun pusetini mutfağa yerleştirdik ve tam 6 ay boyunca bebeğimiz mutfakta uykuya daldı. Tabii bu hem geçici hem de eksik bir çözümdü zira gece uykularına odası yerine mutfakta dalıyor, bu da ne onun ne de bizim için pek faydalı olmuyordu.

Bebeğimizin her zaman yanında olabilecek bir oyuncağın içine aspiratör ve benzeri rahatlatıcı sesleri saklama fikri işte tam da bu zamanda aklımıza düştü ve Türkiye’nin ilk beyaz gürültü sayesinde anne karnındaki rahatlatıcı ortamı bebekler için tekrar oluşturan oyuncağı Budi💤 dünyaya geldi.

Nedir Bu Beyaz Gürültü?

Aspiratör, fön makinesi, elektrikli süpürge gibi cihazların çıkardıkları seslere beyaz gürültü denir. Bebekler anne karnında sanılanın aksine tamamen sessiz bir ortamda değil, dışarıdan gelen seslerin içeriye yansıması olan beyaz gürültüyü duyarak gelişirler. Bu yüzden yenidoğan bebekler beyaz gürültü duyduklarında anne karnında gibi hissederek rahatlar ve kolayca uykuya dalarlar, tamamen sessiz ortamlarda ise uykuya dalmakta bir hayli zorlanırlar. 

Budi💤 Nasıl Çalışıyor?

Bebeklerin en iyi uyku yardımcısı ve arkadaşı Budi💤 içine yerleştirilen cihaz, sadece tek bir düğme yardımı ile kolayca çalıştırılır. Cihaz içinde tanımlanmış 5 farklı beyaz gürültü ve ninni sesinden hangisi bebeğinizi daha rahat hissettiriyorsa seçtikten sonra 50 dakika boyunca seçilen ses çalmaya devam eder. 50 dakika sonunda ise ses algılama moduna geçer, böylelikle bebeğiniz ağladığında veya huzursuzlandığında hemen aktive olur, ufaklığı yatıştırır ve tekrar sakin bir uykuya dalmasını sağlar.

 Peki Gerçekten Çalışıyor Mu?

Kesinlikle! Beyaz gürültü üzerine yapılan bir araştırmaya göre yenidoğan bebeklerin %80’i sadece 5 dakika içinde uykuya dalıyor. Ayrıca kolik bebeklerde de işe yarıyor ki bu, uykusuz gecelere ailecek bir son vermek anlamına geliyor. Patent başvurusu yapılmış, araştırmalara dayanan tasarımı sayesinde 50 dakika çalıştıktan sonra aktif hale gelen ses sensörü bebeğinizin huzursuzlandığı zaman çıkardığı seslere duyarlı olduğu için yerinizden kalkmanıza da gerek kalmıyor.

Budi💤 oyuncak ayıları bebekler için güvenli ve yumuşacık velboa malzemeden üretilmiştir. Temizlemesi çok kolay olduğundan bebeğinizin yanına güvenle yatırabilir, onun ilk uyku arkadaşı olmasını sağlayabilirsiniz. Zamanla çocuğunuz büyüse de ilk arkadaşı olan Budi💤 oyuncak ayı onun yanından hiç ayrılmayacak.

🐻 Budi💤 tüm yenidoğan bebekler ve anne-babalarına iyi geceler diler!

Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.